Nová Ves
nad Nisou

Turistika v regionu

Turistika v regionu


Předchozí 1 3 5 9 13

Černá hora

Místo
Jizerské hory
Typ

Černá hora - 1084 m n.m., přírodní rezervace. Zbytek původního smrkového porostu poškozený imisemi. Vrchoviště s klečí, skalní útvary (Sněžné věžičky).

Více

Desná

Místo
Jizerské hory

Město Desná leží v půvabném kraji Jizerských hor. Rozkládá se v údolí kolem říček Bílé a Černé Desné a na okolních stráních. Dnešní Desná vznikla spojením několika osad z nichž nejvýznamnější je Desná - dnes Desná I, Potočná - dnes Desná II, Dolní Polubný a Černá Říčka - dnes Desná III. Osada byla založena v roce 1691 hrabětem Albrechtem Maxmiliánem Des Foursem. Malá obec patřila k obci Albrechtice a po 80-ti letech své existence měla v roce 1771 36 chalup. V pozemkové knize je osada...

Více

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Místo
Jizerské hory

Muzeum shromažďuje sbírku hmotných dokladů vztahujících se k historii i současnosti českého sklářství, šperkařství, výroby bižuterie, faleristiky (pozn. řády, vyznamenání), mincovnictví, české i zahraniční provenience, zejména však z území České republiky, se zvláštním zřetelem na severočeskou sklářskou a bižuterní produkční oblast, včetně hmotných dokladů dokumentujících volné i užité umění, architekturu, vývoj technologií, významné osobnosti, dílny a továrny i každodenní život...

Více

Jablonec nad Nisou - Tyršovy sady

Místo
Lužické hory, Ještědský hřbet
Typ

Tyršovy sady se rozkládají na levém břehu Nisy, jihozápadně od centra města. Byly vybudovány v letech 1884 až 1893 zásluhou jabloneckého Okrašlovacího spolku, který byl za tímto účelem založen v roce 1879.

Více

Železný Brod - autobusové nádraží

Místo
Český ráj
Typ

Autobusové nádraží v Železném Brodě se nachází podél Masarykovy ulice, cca 300m jižně od historického centra města. Přesná lokalizace autobusového nádraží je v níže uvedené mapce.

Více

Hromovka

Místo
Jizerské hory
Typ

Zalesněný vrch, tyčící se nad pravým břehem řeky Jizery, mezi obcemi Dolní Kořenov a Paseky nad Jizerou. Kolem něj prochází řada turistických stezek. V blízkosti se nachází zajímavá technická památka, a to ozubnicová dráha z Kořenova do Tanvaldu. Dále můžete navštívit Rozhlednu Štěpánku na kopci Hvězda.

Více

Výletní areál Pěnčín

Místo
Jizerské hory

Prohlídka výrobny a brusírny skleněných perlí, farmy s chovem koz a zpracováním kozího mléka, ochutnávky a prodej sýrů, dílny pro turisty, zemědělské muzeum, obchod s korálky a bižuterií, dětské hřiště. Výlety vyhlídkovým vláčkem na rozhlednu Černá studnice, retaurace.

Více

Kaplička

Místo
Jizerské hory

Brechschmiedovu kapličku najdete na zeleně značkované cestě - zkratce, která vede podél silnice z Horního Maxova do Josefova Dolu. Šestiboká kaplička je postavena na místě, kde se prý upsal ďáblu kovář Kuntze. Kuntze se narodil poblíž tohoto místa v roce 1700, zdědil otcovo Kovářské řemeslo, později obchodoval se lnem a koupil od knížete Rohana zájezdní hostinec u Sychrova. Nesmírně zbohatl, prý půjčoval peníze i Rohanům. Zemřel r. 1766. Po horách se o něm vyprávěly různé pověsti o jeho spojení...

Více

Fuchsův kříž

Místo
Jizerské hory

Kříž stojí při turistické cestě ze Souše do Desné na břehu říčky Černé Desné. Zde se utopil za velké vody v roce 1912 devítiletý Otto Fuchs.

Více

Gackův pomníček

Místo
Frýdlantsko

Pomníček stojí na Štolpišské silnici poblíž rašeliniště Na Čihadle. Zde našel 10. září 1927 lesní dělník mrtvolu staršího muže. Mrtvý byl Viktor Gacek, vrchní inženýr z Králova Dvora u Berouna. Den před svou smrtí přenocoval na Kristiánově. Měl u sebe Velké množství peněz a zlaté hodinky. Připojil se tu k němu mladík, který viděl, jak je bohatý a ještě večer odešel neznámo kam. Ráno inženýr Gacek odešel směrem do hor a již ho nikdo nespatřil živého. Vrah nebyl nikdy vypátrán.

Více
Předchozí 1 3 5 9 13

Turistika

Rychlý kontakt

Adresa:
Obec Nová Ves nad Nisou
Nová Ves nad Nisou 281
468 27 Nová Ves nad Nisou

Telefon:
731 068 368 úřad
724 321 724 starosta

776379444 místostarosta

DS: jjhedsu

E-mail:
novavesnn@volny.cz 

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Novoveská pouť na Teprberku 2015 10