Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Rychlý kontakt

Adresa:
Obec Nová Ves nad Nisou
Nová Ves nad Nisou 281
468 27 Nová Ves nad Nisou

Telefon:
731 068 368 úřad
724 321 724 starosta

776379444 místostarosta

DS: jjhedsu

E-mail:
novavesnn@volny.cz 

Knihovna

Obecní knihovna se nachází v budově základní školy.

 

Otevírací doba:

pondělí 16:00 - 18:00 hod.
středa 16:00 - 18:00 hod.

knihovnanovavesnadnisou@seznam.cz

Provoz knihovny v budově školy je dočasně přerušen. Děkujeme za pochopení.

 

ROZHLEDNA NISANKA

Rozhledna Nisanka

Katastrální mapy

Firmy v obci

EUROREGION NISA

logo

LIBERECKÝ KRAJ

logo

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Se starými botkami na bobovou dráhu do Harrachova

Typ: tipy na výlet
Máte doma staré botky a nevíte kam s nimi? My vám rádi poradíme. Vezměte botky a utíkejte do Harrachova. Svezete se tu na senzační bobové dráze a botky zavěsíte na první český botovník. A to ještě není vše! Děti si mohou užít spoustu zábavy ve zdejším lanovém parku nebo v MonkeyParku, vyfotit se u nápisu Harrachov a dospěláci si mohou prozatím odpočinout u zdejšího jezírka.

Samotná Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Pro možnost večerních jízd je vlek i dráha osvětlena. Informace o vstupenkách a otevírací době naleznete na: Bobová dráha Harrachov.

Botovník, který najdete u zdejší harrachovské bobové dráhy, je strom, na který může každý návštěvník pověsit své ošlapané botky. Až zase do Harrachova jednou zavítáte, bude pro vás botovník s vašimi zavěšenými starými botami jistě zážitkem.

Pro děti do 10 let je tu zprovozněn bezplatný lanový park. Poblíž říčky Kamenice najdete také dřevěný vantrok z kmenů s posuvnými stavidly a mlynářským kolem na konci, kde se již třetí rok nadšeně máchají nejmenší návštěvníci bobové dráhy. Osm let je tu také v provozu oblíbený lanový„MonkeyPark“, který je zavěšen pod korunami zdejších smrků. Čtrnáct překážek je zakončeno atraktivním, 117 dlouhým lanovým skluzem.

Pro krásný dojem tu najdete v poslední zatáčce bobové dráhy tři metry hluboké horské jezírko, květiny, lavičky nebo odpočinkové zóny.

Letos se ke všem těmto všem aktivitám přidala atrakce další. Je jí nápis HARRACHOV, který je věrnou kopií 14 m vysokého a 110 m dlouhého slavného nápisu HOLLYWOOD v Los Angeles v USA. Je přesně jednou šestinou tohoto nápisu. Naprosto shodný je s nápisem HOLLYWOOD jak v Harrachově použitý typ 2,33 m vysokých písmen, tak úhly jednotlivých písmen v nápisu.

Tak přijeďte, v Harrachově „na bobovce“ už se na vás moc těší! 

Další informace


Vytvořeno: 14. 7. 2015
Poslední aktualizace: 14. 7. 2015 13:23
Autor: Správce Webu
A picture